To Mbappé-straffer berget Real Madrid da Carvajal ble utvist – 2-1 over Marseille

Real Madrid fikk en stjerne skadet tidlig, havnet under mot Marseille og fikk kaptein Dani Carvajal utvist, men to straffespark fra Kylian Mbappé ga 2-1-seier.

Kylian Mbappé har nettopp satt inn Real Madrids vinnermål mot Marseille på straffespark bak Marseille-keeper Geronimo Rulli.
Publisert Sist oppdatert

Carvajal fikk etter VAR-sjekk rødt kort for å skalle til Marseille-keeper Geronimo Rulli da de to var i tottene på hverandre vel midtveis i 2. omgang på Estádio Bernabeu.

Da så det mørkt ut for Xabi Alonsos lag, men en hands av Marseille-stopper Facundo Medina ga Mbappé sjansen til å score vinnermålet på straffespark i det 81. minutt.

Straffeavgjørelsen var i manges øyne svært streng.

– I mine øyne var det straffe, men jeg forstår at det er folk som ikke synes det. Denne regelen er vanskelig for oss alle, sa Mbappé til Movistar etter sitt 50. mål for klubben.

– Når de bestemmer seg for straffe, skyter jeg den i mål.

Kylian Mbappé jubler etter å ha scoret på straffespark for Real Madrid mot Marseille.

Tøff start

Kampen startet dårlig for Real Madrid. Før det var spilt fem minutter måtte Trent Alexander-Arnold byttes ut med det som så ut til å være en bekymringsfull hamstringskade.

Franco Mastantuono hadde et tidlig stolpetreff for CL-tittelgrossisten, men det var Roberto De Zerbis Marseille-lag som tok ledelsen. I det 22. minutt vant Mason Greenwood ballen fra Arda Güler på Reals halvdel, avanserte og spilte fram Timothy Weah, som scoret alene med Thibaut Courtois.

Ledelsen varte bare sju minutter før Kylian Mbappé utlignet på straffespark etter at Geoffrey Kondogbia felte Rodrygo.

– Fortjente mer

Timothy Weah ga Marseille ledelsen i bortekampen mot Real Madrid.

En ny Mbappé-straffe skulle gi hjemmelaget seieren til slutt.

– Vi fikk to straffemål, men vi fortjente mer enn det. Vi burde ha scoret flere mål. Kampen ble vanskelig, men det endte med en god seier, sa Real-keeper Courtois til Movistar.

Real Madrid ble første klubb som har nådd 200 seire i Champions League-kamper, og vinnermålet var klubbens 700. scoring i turneringen.

(©NTB)