To alvorlig skadet i utforkjøring på Atlanterhavsveien på Nordmøre
To personer er innlagt på sykehus med alvorlige, men ikke livstruende skader etter at en personbil kjørte av veien på Atlanterhavsveien i Averøy sent onsdag kveld.
Nødetatene fikk melding om ulykken klokken 23.03.
– Bilen havnet først i autovernet, fløy gjennom luften og endte ferden på stående på en parkeringsplass. Her har det trolig vært høy hastighet involvert, sier operasjonsleder Arild Reite i Møre og Romsdal politidistrikt til NTB.
Tidens Krav skriver at bilen kjørte av veien på Geitøya, og ned i fjæra, og landet på en parkeringsplass på andre siden av en bergknaus.
– De to involverte er fraktet til sykehus. Legen på stedet sier de er alvorlig, men ikke livstruende skadet, sier Reite.
Ulykkesbilen var norskregistrert, men de to i bilen var utenlandske turister, ifølge NRK. Operasjonslederen sier politiet fikk mange telefoner om ulykken. Parkeringsplassen der bilen havnet er i tilknytning til starten av Atlanterhavsveien og der hadde mange parkert bilene sine.