Verden
The New Pornographers-trommis pågrepet for overgrepsmateriale
Trommis Joseph Seiders i det canadiske bandet The New Pornographers er pågrepet og siktet for besittelse av overgrepsmateriale mot barn.
Seider anklages for å ha filmet unge gutter med mobilen sin på toalettet tilhørende en hurtigmatrestaurant i Palm Desert I California, ifølge lokalt politi.
Politiet rykket ut til stedet 7. april etter å ha fått melding om mistenkelig aktivitet i bygningen. En elleve år gammel gutt fortalte at en mann filmet ham mens han var på do.
To dager senere fikk politiet en ny melding fra samme sted. Seiders ble pågrepet. Boligen hans ble undersøkt og politiet fant det de mener er bevis som knytter ham til de to episodene. Siktelsene omfatter besittelse av overgrepsmateriale mot barn, seksuelt misbruk av et barn, og krenkelse av privatlivets fred.
Den offentlige forsvareren i Riverside fylke vil ikke kommentere saken på vegne av Seiders. Politiet mener at det kan være flere ofre i saken og fortsetter etterforskningen.
The New Pornographers sier de har kuttet alle forbindelser til Seiders med umiddelbar virkning. Det skriver bandet selv på Instagram. Seiders ble med i bandet i 2014.
– Alle i bandet er fullstendig sjokkerte, forferdet og knust over nyheten om siktelsene mot Joe Seiders, står det i innlegget.