Norge

Tekniske problemer hos politiet skal være løst

Politiloggen til samtlige politidistrikter var nede store deler av lørdag. Nå kommer de gradvis tilbake.

Publisert Sist oppdatert

Siste oppdatering i loggen var rett før klokken 4 natt til lørdag. Neste melding kom ikke før rett før klokken 14, altså ti timer senere.

Pressevakt i Politidirektoratet Henrik Nielsen bekreftet til NTB at de jobbet med saken lørdag formiddag, og at alle politidistriker var berørt av feilen.

Nielsen sier at problemet lå hos bakenforliggende leverandører, og ikke hos politiet selv, men at det lørdag ettermiddag er rettet.

– Det kan være litt treghet i alle distrikene, men de kommer fortløpende inn nå, sier Nielsen til NTB rundt klokken 14.45.

Han understreket tidlig at det kun var kommunikasjonen ut til publikum som var berørt, og at det ikke skapte problemer internt for politiet.

– Det skaper ingen problemer for liv og helse eller det operative arbeidet til politiet, sa han.