Synne Vo om «Hver gang vi møtes»: – Latterkuler på latterkuler
Lørdag er det Synne Vorkinns tur ut til å ta æresplassen ved bordet. Hun synes gjengen denne sesongen er variert på best mulig måte.
– Vi hadde latterkuler på latterkuler, så jeg håper hun tok med litt. For det var jo veldig gøy. Det ble veldig mye intern humor, og jeg skjønner at de måtte ha klippet bort en del òg, men jeg håper en del blir med, sier Vorkinn, med artistnavnet Synne Vo, til NTB.
Synne Vo er den femte artisten ut i «Hver gang vi møtes».
Hint fra kollegaer
Synne Vo sier at hun fikk en del hint fra artistkollegaer om hva hun kunne forvente av å være med i programmet. Blant dem var Emma Steinbakken, som var med i programmet i 2023.
Kollegaene hennes mente det kom til å være intenst og veldig gøy.
– Det var liksom hundre ganger så intenst og hundre ganger så gøy som jeg trodde det skulle være, sier hun.
Selv om det var intenst, så var det også gøy å være med. Grunnen til det var gjengen, mener Synne Vo.
– Jeg er bare så lykkelig, fordi jeg havna på akkurat denne sesongen med denne gjengen. Jeg kjenner at det er nesten litt trist nå at nå skal det ut, og så skal den ta lufta ut av ballongen. Jeg ble jo så glad i dem, sier hun.
– Kan føles litt ensomt
– Først og fremst tar jeg med meg folkene. For livet. Det å sitte der og både få høre deres historier og å få lov til å covre dem framfor dem var helt sykt, sier hun.
Hun vil også ta med seg følelsen av å sitte ved bordet mens Marit Larsen og Espen Lind covrer henne.
– Og det å plutselig være likestilt med dem. Det har føltes veldig rart og gøy og skummelt på én gang, sier hun
Hun synes også det var fint å bli kjent med de ulike artistene og å kunne dele utfordringer og problemstillinger med dem.
– Jeg jobber jo med mange flotte folk, men akkurat å være i den rollen jeg er i, kan jo av og til føles litt ensomt. Og da er det veldig deilig å bli kjent med noen som lever veldig like liv, sier Synne Vo.
– Ingenting å gjemme seg bak
Det å skulle ha all oppmerksomhet synes hun er litt ubehagelig.
– Når du prater så mye om det selv, som en gjør på sin dag, er det ingenting å gjemme seg bak. Du blir veldig eksponert. Så hvis folk ikke liker den personen de ser på TV, da betyr jo det at de ikke liker meg.
Hun mener at episoden hennes uansett var med på å gi et mer utfyllende inntrykk av hvem hun er, og hun håper at folk liker det de ser.
Det å skulle grine på TV er ikke noe hun gleder seg til.
– Jeg gleder meg ikke akkurat til å se det. Det var en del opptredener der jeg var veldig nervøs. Jeg klarte nesten å ikke stå støtt, fordi jeg skalv sånn. Det blir spennende å se om man ser om jeg har klart å kamuflere det.
– Skrev den om til å handle om sorg
– Jeg ble veldig rørt da Marit covret en av mine låter. Bare fordi det var Marit. Jeg ble òg veldig satt ut av Mustis cover, sier Synne Vo.
I lørdagens episode snakker deltakerne om sorg, noe hun synes var vondt å skulle snakke om. Musti synger «Lykke til pappa», som er en tolkning av Synne Vos «Lykke te». Hvor Musti hedrer faren sin, som gikk bort i fjor sommer.
– Hun tok en av de mest lettbeinte, teite låtene jeg har og skrev den om til å handle om sorg. Det var så fint, sier hun.
– Variasjon på den beste mulige måten
Denne sesongen er deltakerne ganske ulike. Det synes Synne Vo er både utfordrende og veldig gøy.
– For eksempel for meg å covre Hagle, som snakker mest om burning og traktor. Men for så vidt også Musti som rapper. Det har ført til at jeg har gjort og skrevet om låter som jeg ellers ikke hadde gjort, så det har egentlig bare vært veldig gøy, sier hun.
Men det var også underholdende, mener hun.
– Plutselig var det en sår ballade, og så var det en partylåt fra André. Og så en popperle fra Marcus og Martinus. Det var veldig mye variasjon på den best mulige måten, sier Synne Vo.