Norge

Sorg i fotball-Norge etter trafikkulykke

Det var Kristoffer Trandum Nordlie (30) som omkom i en trafikkulykke rett utenfor skolen han selv jobbet på. Dødsulykke har gjort svært sterkt inntrykk i lokalmiljøet.

– Da jeg hørte det var han som hadde omkommet, så stakk det litt i meg. Jeg hadde æren av å trene Eidsvoll Turn sommeren for et par år siden. Det er sjeldent du husker en spiller etter én trening, forteller landslagssjef Ståle Solbakken tilNRK.
Publisert Sist oppdatert

Ulykken skjedde rett utenfor Vilberg ungdomsskole i Eidsvoll hvor 30-åringen jobbet som kontaktlærer.

Den omkomne beskrives av rektor Birgit Ulvin Bjerke som blid og omgjengelig kollega, og en som var til stede for elevene.

Da landslagstrener Ståle Solbakken skulle snakke om landskampen mot Italia under en pressekonferanse tirsdag, benyttet han anledningen til å sende kondolanser til den lokale klubben i Eidsvoll.

– Det stakk litt i meg

Solbakken ble kjent med Kristoffer Trandum Nordlie etter å ha trent klubben en kort periode.

– Da jeg hørte det var han som hadde omkommet, så stakk det litt i meg. Jeg hadde æren av å trene Eidsvoll Turn sommeren for et par år siden. Kristoffer som døde i den bilulykka i går var en markant person på den treninga. Det er sjeldent du husker en spiller etter én trening, forteller Solbakken til NRK.

På vegne av fotballforbundet, NFF og seg selv sa Solbakken at de støtter klubben og lokalmiljøet i den krisen de nå opplever.

– En slik tragedie rammer nådeløst

Det var Kristoffer Trandum Nordlie som omkom i en trafikkulykke mandag. (Skjermdump fra Eidsvoll Ullensaker Blad)
Det var Kristoffer Trandum Nordlie som omkom i en trafikkulykke mandag. (Skjermdump fra Eidsvoll Ullensaker Blad)

Ulykken skjedde mandag ettermiddag. Det ble forsøkt hjerte- og lungeredning, men livet sto ikke til å redde, skriver lokalavisa Eidsvoll Ullensaker Blad.

I fotballmiljøet på Myhrer og i Eidsvoll ble budskapet om Kristoffer Trandum Nordlies plutselige bortgang tatt imot med sjokk og dyp sorg.

«Fotballen betyr ingenting i en slik stund, men samtidig betyr den alt. En slik tragedie rammer fotballmiljøet nådeløst, men samtidig er fotballmiljøet en enorm kraft. Det føles helt uvirkelig og gjør så vondt, skriver klubben på sin hjemmeside.

Ordfører: – Mange som har det vondt i dag

30-åringen var mangeårig Eidsvold Turn-kaptein og nåværende EIF-spiller. Han etterlater seg kone og barn.

Ordføreren i Eidsvoll, Nina Kristengård, sier at ulykken preget hele lokalsamfunnet.

– Det er mange involverte, så det er mange som har det vondt i dag, sier ordføreren.

Ifølge NRK er en kvinne i slutten av tenårene siktet for uaktsom kjøring. Politiet mistenker ikke kjøring i ruspåvirket tilstand.

– Hun har stor forståelse for at de pårørende har det helt grusomt og hun har det helt grusomt, sier kvinnens forsvarer, Gunhild Lærum.