Norge
Søreides nye spinndoktor er klar
Høyre-kommunikasjonsrådgiver og tidligere journalist Mads Fremstad rykker opp og blir partileder Ine Eriksen Søreides nye spinndoktor, melder Dagens Næringsliv.
Fremstad har bakgrunn som politisk reporter i TV 2 og Oppland Arbeiderblad og som kommunikasjonsrådgiver i KS.
– Nå har jeg vært i Høyre i noen år og er helt overbevist om at mer Høyre-politikk er nødvendig for å løse de utfordringene Norge står overfor. Og så er det ikke noen tvil om at det, etter det dårlige valgresultatet, er et spennende prosjekt å være med på, sier Fremstad til DN om hvorfor han takket ja til jobben.
Søreide trekker fram at Fremstad kjenner parti og stortingsgruppe godt samt kommunikasjonserfaringen som grunner til at valget falt på ham.
Fremstad er for øvrig samboer med Jenny von Tetzschner, som var stabssjef for tidligere Høyre-leder Erna Solberg og nå er nestleder for politisk avdeling i partiets stortingsgruppe. Hun er datter av Civita-leder og eksstatsråd Kristin Clemet og tidligere Høyre-stortingsrepresentant Michael Tetzschner.