Søreide om Juul og Rød-Larsens Epstein-kontakt: – Overrasket

Høyres Ine Eriksen Søreide sier hun aldri har hørt noe fra Mona Juul eller Terje Rød-Larsen om deres kontakt med seksualforbryter Jeffrey Epstein.

Høyres Ine Eriksen Søreide er overrasket over den omfattende kontakten diplomatparet Terje Rød-Larsen og Mona Juul har hatt med seksualforbryter Jeffrey Epstein.
Publisert Sist oppdatert

Den fremtidige Høyre-lederen sier til VG at det er «både naturlig og helt nødvendig» at Utenriksdepartementet nå skaffer seg full oversikt over saken.

– Jeg er like overrasket som alle andre over de opplysningene som nå kommer fram i dokumentene, sier Søreide til avisen.

Videre sier den tidligere utenriksministeren at hun aldri har hørt noe om Jeffrey Epstein fra Mona Juul eller Terje Rød-Larsen, og understreker at hun selv aldri har møtt Epstein.

– Ofrenes historier har gjort sterkt inntrykk på meg, og det er viktig at saken tas på stort alvor.