Norge
Søket etter savnet mann i Folldal avsluttes
Søket etter den savnede 68-åringen i Folldal avsluttes. Politiet mener at det ikke lenger er håp om å finne den savnede i live.
– Søket i dag har vært resultatløst. Vi har søkt med store ressurser og benyttet både redningshunder, droner og helikopter. Leteaksjonen vil ikke bli gjenopptatt da det dessverre ikke lenger ansees å være håp om at den savnede er i live ute i søksområdet, skriver operasjonsleder Bård Einar Hoft i Innlandet politidistrikt til pressen i 20-tiden lørdag kveld.
De pårørende er informert om avgjørelsen om å avslutte leteaksjonen.
Det ble igangsatt søk etter den 68 år gamle mannen fredag etter observasjon av en parkert bobil i Straumbu, med en kald hund ved bilen.
Søket ble avsluttet ved 21.30-tiden fredag kveld grunnet dårlige værforhold, men i 8-tiden lørdag ble søket gjenopptatt.
Det er ikke kjent hvor lenge mannen har vært borte, men siste sikre elektroniske spor var 24. oktober, opplyste politiet fredag.
– Lokalt politi vil fortsette å jobbe med savnetsaken. Alle nye opplysninger fra publikum om den savnede og hans bevegelser vil være av interesse, skriver Hoft lørdag.
juleideer fra kreative ideer