Snøfall i Trøndelag og Innlandet: – Veien er en skøytebane
Natt til fredag sørget minusgrader og nedbør for snøfall i Trøndelag og Innlandet. Det har skapt vanskelige kjøreforhold.
Annonse
Siste
-
Alle Melkøya-forslagene nedstemt i Stortinget – elektrifiseringen fortsetter
-
USA og Russland enige om å gjenoppta militær dialog på høyt nivå
-
Den europeiske sentralbanken holder styringsrenta uendret på 2 prosent
-
World Economic Forum-grunnlegger vurderer rettslige skritt mot Børge Brende
-
Musikervennene hyller Stephen Ackles på det som ville vært 60-årsdagen
I løpet av morgentimene har snøen lagt seg som et glatt islag, noe som har ført til utfordringer på veiene. På riksvei 3 i Østerdalen har flere biler og vogntog blitt stående fast.
– Veien er en skøytebane, sier en lastebilsjåfør Østlendingen har snakket med. Han forteller at særlig utenlandske vogntogsjåfører opplever de vinterlige forholdene som stressende.
Statens vegvesen bekrefter at de har mottatt klager på veiforholdene i Østerdalen, og at de har mannskap ute for å håndtere situasjonen.
– Vi har pratet med entreprenør og fått bekreftet at saltbil er på vei fra Atna og nordover og en mellom Tynset og Ulsberg, sier Christofa Key-Nilsen i Statens vegvesen.