Skadet etter å ha hoppet eller stupt i elven Rauma

En person ble lørdag skadet etter å ha hoppet eller stupt i elven Rauma i Lesja kommune. Vedkommende er fløyet til sykehus.

Publisert Sist oppdatert

– Melding om vannsportsulykke. En kajakkpadler har skadet seg. Er på land nå. Nødetatene rykker ut, skrev politiets operasjonssentral i Møre og Romsdal i politiloggen lørdag klokken 12.37.

Over to timer senere kom det fram at det ikke dreier seg om en kajakkulykke.

– Det er ikke snakk om en vannsportsulykke. En person har hoppet/stupt et sted der vannet var grunt, skriver politiets operasjonsleder, Tove Susann Brunvold Holst-Dyrnes, i politiloggen klokken 14.38.

Ulykkesstedet i elven Rauma er vel 3 kilometer nordvest for Bjorli sentrum i Lesja kommune i Innlandet, like ved E136.

Det er Møre og Romsdal politidistrikt som håndterer hendelsen. Deres patrulje var på stedet klokken 13.28.

– Jeg har ikke noen detaljer om skadegrad på vedkommende, sier operasjonsleder Brunvold Holst-Dyrnes til NTB.

En times tid senere meldte hun i politiloggen at den skadede personen er fløyet til Lillehammer.

Den skadede personen var i et følge på seks utenlandske turister. Politiet oppretter en undersøkelsessak.