Verden
Shamsud-Din Jabbar (42) mistenkt for New Orleans-angrepet
Tallet på drepte i angrepet under nyttårsfeiringen i New Orleans, har steget fra 10 til 15.
Ifølge FBI er det Shamsud-Din Jabbar (42) som skal ha drept minst ti mennesker i nyttårsangrepet i New Orleans. Mannen skal være fra Texas, og skal ha kjørt en leiebil.
Ifølge ABC News har dødstallet steget til 15 personer.
Angrepet skjedde klokka 3.15 natt til 1. nyttårsdag på den verdenskjente gaten Bourbon Street i hjertet av New Orleans i delstaten Louisiana.
Angriperen kjørte en pickup i full fart inn i en stor folkemengde. Han var også bevæpnet og skjøt mot to politibetjenter. De ble såret, og tilstanden beskrives som stabil.
Se video: Fullstendig kaos på flyet: – Aner ikke hvordan den kom inn
Tror ikke han var alene
FBI tror ikke gjerningsmannen var den eneste ansvarlige for angrepet i New Orleans og ber om hjelp til å spore opp medhjelpere.
Jabbar har tidligere tjenestegjort for det amerikanske militæret, opplyser FBI.
Han ble drept i en skuddveksling med politiet rett etter angrepet.
Ifølge New Orleans-avisen Nola skal Jabbar ha vært kledd i militære klær.
Fant to bomber
FBI sier et IS-flagg er funnet i et kjøretøy brukt av mannen. I tillegg skal FBI også ha funnet to hjemmelagde bomber.
Etterforskere har undersøkt en video som viser tre menn og en kvinne som utplasserer en hjemmelaget bombe i forbindelse med bilangrepet i New Orleans.
Det kommer fram i en melding fra delstatspolitiet i Louisiana, som nyhetsbyrået AP har fått tak i.
Politiet skal også ha funnet flere våpen etter angrepet.
En ikke navngitt politikilde sier til det amerikanske nyhetsbyrået AP, at det er en rifle i AR-stil som er funnet etter angrepet. Hvor funnet ble gjort, er ikke kjent.
FBI etterforsker angrepet som terror.