Savnet kvinne fra Vågsbygd funnet død ved Shetland – politiet beklager svikt
Levningene av en kvinne som ble meldt savnet fra Vågsbygd i april 2024, ble i mai i fjor funnet ved Shetland utenfor Skottland.
Annonse
Levningene ble funnet i havet ved Shetland allerede 15. mai 2024, men først nå er levningene identifisert, skriver Agder politidistrikt i en pressemelding.
Kvinnen ble sist sett 5. april 2024 og meldt savnet tre dager senere.
Kvinnen ble først identifisert da politiet etterlyste kvinnen internasjonalt 7. november.
– Den savnede skulle vært etterlyst i Schengen-samarbeidet da savnetmeldingen kom inn til politiet. Vi har beklaget overfor de pårørende at dette ikke er gjort. Denne saken viser at vi burde etterlyse personer internasjonalt på et tidligere tidspunkt enn hva som ble gjort i dette tilfellet. Vi gjennomgår nå våre rutiner på systemnivå for internasjonal etterlysning, sier påtaleleder i Agder politidistrikt Terje Kaddeberg Skaar.