– Rett og slett en fantastisk bil
Mercedes C-Klasse begeistrer eierne.
Denne artikkelen ble først publisert på Broom.no
Mercedes-Benz C-Klasse har vært en stor suksess, også her i landet. På typisk Mercedes-vis har modellpleien vært mer preget av evolusjon enn revolusjon, med forholdsvis moderate forandringer fra generasjon til generasjon siden bilen ble lansert i 1993.
Både løpende oppdateringer og nye generasjoner har vært mer preget av det du ikke ser – forbedringer «under skallet».
I 2015 ble fjerde generasjon C-Klasse lansert – biler som nå er opptil 10-11 år gamle. Hva mener så eierne om disse bilene, som har vært populære både som sedan- og stasjonsvognmodeller?
Også AMG
På Norges største markedsplass for brukte biler – Finn.no – ligger det for tiden ca 650 Mercedes-Benz C-Klasse ute for salg. Ca 430 av disse er 2015-modeller eller nyere. De eldste av disse ligger prismessig i området 150.000 – 280.000 kroner, avhengig av kjørelengde, tilstand og modell.
I tillegg er det noen få AMG-utgaver fra disse årene, men da spretter prislappen fort opp i 750.000 – eller mer.
Dette betyr likevel at Mercedes-Benz C-Klasse er innen rekkevidde for svært mange.
Dette ble starten på en stor suksess
Opptil 600.000
På grunn av raskt synkende salgstall for biler med fossil drivlinje de siste årene, er det et begrenset antall Mercedes-Benz C-Klasse fra modellårene 2020 - 2025 og så godt som alle er 2020 – 2022-modeller. Tyngden av dem, har priser som stort sett ligger fra ca 250.000 til noe over 600.000, og mange av bilene har moderat kjørelengde.
Eierne mener
Så er spørsmålet om tidligere årganger av denne bilen kan sies å være et smart kjøp brukt? For å finne ut litt mer om dette, har vi gått til seksjonen her på Broom som heter «Eierne mener.»
Her har mer enn 14.000 norske bileiere lagt igjen en vurdering av sin bil. Noen med korte kommentarer i tillegg – andre igjen utdyper mye om hvordan eierforholdet har vært.
Hva mener så de som eier Mercedes-Benz C-Klasse fra 2015 og nyere om bilen sin? Svaret er at de aller fleste er svært godt fornøyde, selv om det naturligvis finnes unntak. Mercedes C-Klasse generasjonen som kom i 2015 får i alle fall så høy gjennomsnittskarakter som hele 8,6 av 10 oppnåelige poeng. Det tyder på en bil som virkelig har truffet eierne i hjerterota!
Mercedes E-Klasse: Verdens beste bil?
Løp og kjøp
Fra C-Klasse-eiere som er fornøyd, flommer det nærmest over av superlativer. Her er noen eksempler:
«Rett og slett en fantastisk bil, med et tøft utseende og interiør. Topp kjøreglede, kombinert med lave utgifter!»
«Bilen er en drøm.»
«Løp og kjøp.»
«Beste bilen jeg har hatt.»
«Herlig komfortabel bil. Rask, men gjennomsnittlig lavt forbruk ved lading. Positivt overrasket over hvor godt den takler vinterføre.»
«Sporty og luksus i samme pakke. Kjempefornøyd!»
Dyr i drift
Litt malurt heller likevel noen i begeret:
«MASSE problemer med AdBlue-systemet trekker ned ganske mye. I tillegg mistet vi mange (de fleste) funksjoner i appen pga utfasing av 3G,»
«Sykt høye servicepriser med bl.a. kr. 32.000 for å bytte støtfanger...»
«Latterlig lav kjørelengde på strøm.»
«Veldig dyr i drift når det skjer noe med hybridsystemet. (Når, ikke hvis)»
Klikk her for å lese hva eierne av Mercedes-Benz C-Klasse mener om bilen sin.
Høy kvalitet på alt
Og så er det alltid noen som utdyper litt mer i detaljer hvordan bilholdet har vært:
«Jeg har kjørt og eid nok av biler. Sverget til en viss amerikansk produsent av elbiler en god stund, men ble etter hvert lei av å betale premium pris for en bil - og få billigbil-følelse tilbake. Valgte derfor å prøve en C350e fullt utstyrt, og kommer nok aldri til å gå bort fra Mercedes igjen. Fantastisk kjøremaskin, høyt komfortnivå, mange praktiske og gode løsninger, veldig sprek og responsiv, og veldig høy kvalitet på absolutt alt.
0,7 – 0,8 liter på mila
«Litt minus for litt lite bagasjerom (mest på grunn av batterier) og litt vel høyt forbruk når batteriene er utladet. I tillegg får jeg bare 25-26 km ut av batteriene, mot oppgitte 35 km. Alt i alt det beste bilkjøpet jeg har gjort.
Som sagt er det litt lite bagasjerom, men god plass ellers!
Følger man serviceprogrammet, skjer det sjelden noe som helst ekstraordinært. Det er dessuten overraskende billig forsikring.
Bilen bruker 0,7-0,8 på mila når man kjører uten el-motor.»