Verden
Rekordstort beslag av håndgranater i Sverige – to pågrepet
To menn er pågrepet etter det svensk politi betegner som det største beslaget av håndgranater i Sverige noen gang. Politiet skal ha funnet over 50 håndgranater.
Annonse
SE SISTE NYHETSVIDEO
Pågripelsene skjedde lørdag etter at politiet stanset en bil de hadde forfulgt i lengre tid. En mann ble pågrepet i bilen og en annen i en bolig litt senere. Det var her politiet fant alle håndgranatene – ifølge SVT Väst mer enn 50 stykker.
– Vi har grunn til å tro at det er det største enkeltstående beslaget av håndgranater gjort i Sverige, sier Magnus Dahl i politiet i region Väst til Alingsås Tidning.
– Jeg har sett at medier har skrevet at det største beslaget har vært et 50-tall håndgranater. Jeg kan si at det er mye mer enn det, sier politiadvokat Mats Dahlberg til SVT.
De to mistenkte mennene ble varetektsfengslet onsdag.