Norge
Redningsaksjon etter kantret båt avsluttet – viste seg å være et skjær
Nødetatene, redningsskøyta, kystfartøyet KV Nornen og redningshelikopteret SAR Queen rykket ut etter melding om at en båt hadde kantret utenfor Larvik. Båten viste seg å være et skjær.
– Søket er avsluttet uten funn av båt og person, skriver operasjonsleder Per Magne Eftang i Sørøst politidistrikt i politiloggen ettermiddag.
En person skal ha meldt inn at det var en båt som hadde gått rundt, og at en person hadde vansker med å komme seg opp på en holme utenfor Ølbergholmen i Tjølling i Larvik.
– Det som ble meldt som observasjon av en båt, var et skjær omgitt av skummende hvit sjø. Det samme gjaldt stedet for observasjon av person som ikke kom seg i land, opplyste operasjonslederen.
Politiet meldte først om ulykken klokken 15.54. Nesten en halvtime senere meldte operasjonslederen at søket var avsluttet.