Norge
Prinsesse Ingrid Alexandra skal lunsje med regjeringen
Prinsesse Ingrid Alexandra blir med kongefamilien når de inviterer hele regjeringen på julelunsj fredag ettermiddag.
Som vanlig tar hele regjeringen fredag turen opp til slottet for å gjennomføre ukens statsråd sammen med kong Harald og kronprins Haakon.
Dette er årets siste statsråd før julefreden senker seg, og derfor blir regjeringen også igjen på slottet for å spise lunsj sammen med kongefamilien.
Det er kongen og dronning Sonja som inviterer til lunsjen.
– Kronprinsesse Mette Marit og prinsesse Ingrid Alexandra vil også være til stede, opplyser Slottet på sine nettsider.
Det er ikke første gang prinsesse Ingrid Alexandra møter Støre-regjeringen. Da hun fylte 18 år i 2022, ble hun introdusert for de tre statsmaktene og besøkte Statsministerens kontor.
Samme år deltok hun også i sitt første statsråd sammen med faren og bestefaren. Støre satt også ved hennes venstre side da regjeringen holdt 18-årsfest for tronarvingen på Deichmanske bibliotek i Oslo sentrum.
Prinsesse Ingrid Alexandra er hjemme på juleferie fra førstegangstjenesten i Troms, og fredag morgen var hun med kronprinsesse Mette-Marit på jobb – på et julebesøk på sykehuset i Drammen.
juleideer fra kreative ideer