Politiet tok seg inn i leilighet etter melding om vold i Oslo
Politiet avsluttet tirsdag morgen en politioperasjon på Dælenenga i Oslo etter melding om mulig vold i en leilighet. En mann i 50-årene er pågrepet.
Siste
– En politipatrulje rykket ut i forbindelse med det som først framsto som et ordensoppdrag, men fikk på stedet inntrykk av at det kunne pågå vold inne i leiligheten. Patruljen tok seg derfor inn med makt, opplyser operasjonsleder Bjarne Pedersen i Oslo politidistrikt.
Inne i leiligheten fikk politiet kontakt med en kvinne i 50-årene som var påført det som framsto som kuttskader.
– Den mistenkte befant seg fortsatt i leiligheten, men forskanset seg på et rom. Vi forsøkte å opprette dialog uten å lykkes. Etter noe tid tok den mistenkte seg ut på en brannbalkong og forsøkte å bryte seg inn i en naboleilighet, før han ble pågrepet, sier operasjonslederen.
Kvinnen er kjørt til sykehus med ambulanse. Ifølge politiet framstår det som om det er en relasjon mellom de involverte.