Politiet: Person funnet omkommet etter boligbrann i Sandefjord
Kriminalteknikere fra politiet har funnet en omkommet person i ruinene etter en boligbrann i Sandefjord natt til lørdag.
Annonse
Sørøst politidistrikt varslet om funnet lørdag ettermiddag. Funnet ble gjort etter at undersøkelser av brannåstedet ble startet med gravemaskin noen timer tidligere.
– Kriminalteknikere har undersøkt brannåstedet. Det ble dessverre funnet en person omkommet i brannruinene. Pårørende er varslet om funnet av en død person på stedet, skriver operasjonsleder Christian Fredrik de Boer Prytz.
Det var natt til lørdag klokken 3.30 at politiet meldte at nødetatene hadde rykket ut til boligbrannen i Sandefjord. Kort tid etterpå sto boligen i full fyr, og den var ikke til å redde.
En person var registrert på adressen, og politiet fikk ikke kontakt med vedkommende etter at brannen var varslet.
– Saken etterforskes videre, skriver politiet.