Politiet jaktet nisse – viste seg å være stjålet hagenisse
En misforståelse førte til at flere medier meldte at politiet i Bergen jaktet på en nissekledd sykkeltyv. I virkeligheten var en hagenisse stjålet.
Siste
-
Macron om straffetoll: – Ingen trusler kan påvirke oss, verken i Ukraina eller på Grønland
-
Costa: EU vurderer respons på Trumps tolltrusler
-
NHO om straffetoll: – Disse nye truslene er alvorlige
-
Sveriges statsminister: – Vi lar oss ikke utpresse
-
Danmarks utenriksminister om straffetoll: – Vi er i tett kontakt med EU-kommisjonen
Vest politidistrikt meldte om hendelsen klokken 5.22 natt til fredag.
– Meldt om sykkeltyveri. Melder våknet av bråk i gaten. Så to personer forsvinne på en sykkel. Det lå igjen en avkappet sykkellås på bakken. Ble beskrevet som at sykkelen hadde en nisse bakpå, skrev operasjonsleder Tore-André Brakstad i politiloggen.
Denne noe tvetydige beskrivelsen gjorde at NTB og flere medier meldte at politiet jaktet på en langfingret nisse på sykkel.
Da Dagbladet tok kontakt med politiet i 13-tiden, kunne jourhavende jurist Ole Vallestad Emmerhoff fortelle at sykkelen var funnet, men at «nissen og hans hjelper» fortsatt var på frifot.
Én time senere fikk Bergens Tidende oppklart mysteriet da de tok kontakt med en som bor ved åstedet: To menn hadde i tillegg til sykkelen rappet med seg julepynt.
– Den er ikke vår. Men nissen er fortsatt på frifot.
Om nissen rekker hjem til jul, vil tiden vise.
(©NTB)