Norge
Politiet ber vitner melde seg etter at mann ble funnet skadet på Jæren
Tilstanden betegnes som alvorlig for en mann i 20-årene som ble funnet skadet i hjemmet sitt på Ålgård i Rogaland. Nå ber politiet eventuelle vitner om å melde seg.
Politiet har ingen mistenkte i saken.
Tirsdag i forrige uke fikk politiet melding om at mannen var fraktet til akuttmottaket. De har siden gjort en rekke undersøkelser for å avklare hva som har skjedd, opplyser Sørvest politidistrikt i en pressemelding.
– Vi jobber etter ulike hypoteser, blant annet at han har vært utsatt for en ulykke. Kartlegging av hans bevegelser er således en sentral del av etterforskningen, sier politiadvokat Christina Nessa.
I den forbindelse ønsker de kontakt med folk som har gitt mannen skyss i områdene Skurve eller Ålgård sentrum på kvelden lørdag 4. juli fram til klokka 23.
– Vi ønsker også kontakt med personer som har sett eller har videoopptak av en mann som ber om skyss eller har hatt annen type påfallende atferd til samme tid og sted, sier politiadvokaten.
Den skadede mannen er innlagt på Stavanger universitetssjukehus og har ikke vært i stand til å la seg avhøre.
– Vi ønsker ikke å gå inn på hvilke skader han har, utover at tilstanden er alvorlig, sier politiadvokat Nessa.