Verden

Pøbler tente på Trump-skiltet til Sam

– De tråkker på ytringsfriheten min, mener fornærmede Sam Pirozzolo om vandalismen.

Publisert Sist oppdatert

Søndag morgen satte vandaler fyr på det fire meter høye t-formede Trump-skiltet til Staten Island-mannen Sam Pirozollo. Skiltet ble totalt ødelagt av brannen, og Pirozollo omtaler hendelsen som et angrep på hans ytringsfrihet.

– Dette er USA. Jeg har rett til å ytre meg fritt. Feiginger har derimot ikke rett til å komme inn på min private eiendom og sette fyr på den, sier den fornærmede.

Les også: Ekspert: – Trump lyktes ikke med å samle partiet

Høy temperatur

Etterforskere leter nå etter gjerningsmennene, men det er fortsatt uklart hvem som står bak brannen.

Temperaturen er høy i USA, og landets to presidentkandidater virker å ha polarisert velgerne.

Tidligere på dagen mandag, da republikanernes presidentkandidat Donald trump la fram sin økonomiplan, gikk han til kraftig angrep på sin motstander, Hillary Clinton, sin foreslåtte økonomipolitikk.

– Hun er gårsdagens kandidat, uttalte Trump.

Hillary Clinton svarte med å hevde at kun de rike vil tjene på Trumps politikk.

– Nytt og større

Den ihuga Trump-supporteren vil imidlertid ikke la seg stoppe av brannstifterne. Han planlegger å svare med enda mer tydelige bevis på hvor støtten ligger.

– Vi kommer til å bygge et nytt skilt. Det skal være større og bedre enn det gamle. sier Pirozzolo.