Person utsatt for grov vold i Nærbø i Rogaland – fire mistenkte pågrepet
En mann i 20-årene ble torsdag morgen utsatt for grov vold i Nærbø i Rogaland. Fire mistenkte, tre menn og en kvinne, er pågrepet og siktet for kroppsskade.
Siste
-
Wall Street Journal: – Zombie-reaganisme fra Trumps krigsminister
-
Nobelprisvinner løslatt i Belarus: Fredsprisen sparte meg fra det verste i fengselet
-
Netanyahu beskylder Australia for å oppildne til jødehat
-
Katrine Lunde og håndballjentene vant VM-gull etter thriller
-
Uttalelse fra Iran: Fordømmer terrorangrepet i Australia
De fire mistenkte var på stedet da politiet kom fram.
Den skadede personen ble funnet på en adresse som politiet rykket ut til torsdag morgen etter å ha fått melding om hendelsen like før klokken 7.30.
– Flere patruljer og ambulanse er på vei til en adresse på Nærbø etter melding om at en person skal ha blitt utsatt for grov vold, skrev politiets operasjonsleder, Victor Fenne-Jensen, i en melding til pressen klokken 7.44.
I en oppdatering klokken 8.07 skrev operasjonslederen at patruljene hadde funnet den skadede.
– Tre menn (to i 30-årene og en i 20-årene) og en kvinne i 30-årene er pågrepet og siktet for kroppsskade eller medvirkning til dette, sier jourhavende jurist Kjetil Gaustad Solhaug i Sørvest politidistrikt i en pressemelding.
Han uttaler at politiet er i en veldig tidlig fase av etterforskningen.
– Vi er i gang med etterforskning på stedet. Det er blant annet gjort flere beslag, men disse ønsker jeg ikke å gå inn på nå av hensyn til etterforskningen, sier Gaustad Solhaug.
De siktede skal etter planen avhøres i dag, og vil fortløpende vurderes for framstilling for varetektsfengsling.
juleideer fra kreative ideer