Norge
Person til sykehus etter voldshendelse i Agder
Politiet i Agder rykket onsdag ettermiddag ut til en privat adresse i Birkenes i forbindelse med en voldshendelse. En person er kjørt til sykehus.
– Vi har kontroll på fem personer som har vært involvert. Hendelsesforløp har vi foreløpig ikke oversikt over. Vi holder på med å innhente opplysninger på stedet og foretar avhør med de involverte, opplyser operasjonsleder Ole Bjørn Kleivane i Agder-politiet til Fædrelandsvennen klokka 14.45.
En person er kjørt til sykehus, men vedkommende er ved bevissthet og oppegående.
To personer er innbrakt til arresten, opplyser politiet.
– En av disse skal være besluttet pågrepet. Den andre er foreløpig innbrakt etter bestemmelsene i politiloven. Begge vil bli forsøkt avhørt i løpet av kvelden, sier operasjonsleder Ole B. Kleivane i Agder-politiet til Agderposten.
Kleivane forteller at politiet også har kontroll på ytterligere en person som antas å ha vært involvert. Vedkommende tilses av ambulansepersonell.
juleideer fra kreative ideer