Norge
Person skadd etter slåsskamp på Sunnmøre
Politiet har pågrepet tre personer etter en slåsskamp i Haram kommune på Sunnmøre mandag kveld.
Politiet opplyste om hendelsen ved 20.15-tiden.
– Det har vært en slåsskamp på Skodje der flere menn i 20-årene er involvert. Trolig fire gjerningsmenn. Minst en person er slått og sparket. Vi er på stedet og søker etter gjerningsmennene. Foreløpig ukjent skadeomfang på personen som ble angrepet, skrev Møre og Romsdal politidistrikt på X.
Like etterpå opplyste de at de hadde kontroll på de fire personene de mener var involvert i slagsmålet. Ved 23.30-tiden opplyste politiet at tre av disse er pågrepet, og må tilbringe natten i arrest. Samtidig viste det seg at den fornærmede personen ikke var alvorlig skadd.
– Det er en beslutning som er blitt gjort av politijuristen, så vil etterforskningen vise om de vil bli framstilt for fengsling, sier operasjonsleder Finn Harald Saltskår til NTB.