Person omkom i trafikkulykke i Tynset

En person omkom i en kollisjon mellom en bil og et vogntog i Tynset i Innlandet søndag morgen.

Publisert Sist oppdatert

Det er føreren av personbilen omkom i ulykken, bekrefter politiets operasjonsleder Frode Øvreås.

Pårørende er varslet.

Det var rett før klokken 9 søndag morgen at politiet meldte om en alvorlig trafikkulykke på riksvei 3 i Tynset.

Personbilen som var involvert i ulykken var utbrent da politiet ankom ulykkesstedet, opplyser Øvreås.

Føreren av vogntoget er fraktet til sykehus med skader.

– Det er snakk om et vogntog som frakter biler som har havnet i grøfta etter ulykken. Der satt det en lastebilsjåfør fastklemt. Vedkommende er frigjort, er skadet, og har blitt fraktet med ambulanse til Tynset sykehus, sier operasjonslederen til NTB.

Nødetatene er på stedet, og krimteknikere er tilkalt. Det er også Statens vegvesens ulykkesgruppe og Havarikommisjonen, siden det er snakk om et større kjøretøy.

Foreløpig kjenner politiet ikke årsaken til ulykken, men opplyser at det framstår som at ett av kjøretøyene har havnet over i feil kjørebane.

Riksvei 3 er stengt etter ulykken.