Mann pågrepet for å ha drept kvinne i Orkland
En mann er pågrepet og siktet for drap etter at en kvinne ble funnet død på Løkken Verk i Orkland lørdag kveld.
Kvinnen ble funnet død utendørs av et vitne som gikk tur lørdag kveld. Politiet ble varslet om saken klokken 21.41. Omstendigheter rundt funnet gjør at de etterforsker dødsfallet som et mulig drap.
– Vi har jo ingen obduksjonsrapport ennå, men det fremstår som et drap, så vi regner det for mest sannsynlig at det er det vi står overfor, sier politiadvokat Ole Andreas Aftret i Trøndelag politidistrikt til NTB ved 4.45-tiden.
Mann siktet for drap
Han understreker samtidig at etterforskningen er i en tidlig fase, og at politiet jobber med å kartlegge hva som har skjedd og hele hendelsesforløpet. Det er satt inn store ressurser i saken.
En mann ble sent lørdag kveld siktet for drap og pågrepet boligen sin på Løkken, ikke langt fra der kvinnen ble funnet. Aftret ønsker foreløpig ikke si noe om alderen til de involverte eller om det er noen kjent relasjon mellom dem.
– Vi har ikke avhørt alle vitner ennå, så vi ønsker ikke å gå ut med opplysninger som kan påvirke forklaringene deres, sier politiadvokaten.
Skal obduseres
Et stort området rundt funnstedet ble sperret av lørdag kveld, og kriminalteknikere undersøkte stedet parallelt med at politiet foretok avhør og en rundspørring i området.
Aftret opplyser at den døde skal obduseres.
Siktede hadde tidlig søndag morgen ikke fått oppnevnt en forsvarer ennå, men Aftret forsikrer at det vil skje. Han sier mannen trolig vil bli fremstilt for varetektsfengsling søndag eller mandag.
juleideer fra kreative ideer