Oslo S stenger for all togtrafikk i helgen
Oslo Sentralstasjon stenger for all togtrafikk mellom lørdag og søndag morgen på grunn av arbeid med strømforsyningen til signalanleggene.
Siste
-
Patriot-system utplassert i Malatya-provinsen som ledd i Nato-forsvar
-
Over halve befolkningen fikk penger fra Nav i fjor – betalte ut 676 milliarder kroner
-
Ritzau: SAS innfører midlertidig drivstofftillegg som følge av stigende oljepris
-
Sjeføkonom om prisveksten: Fortsatt utsikter for rentekutt litt fram i tid
-
Overraskende fall i Sveriges BNP i januar
– Arbeidet som skal utføres, berører hele Oslo S., og det er årsaken til at vi må stenge stasjonen helt for togtrafikk, sier regiondirektør Lars Berge i Bane Nor i en pressemelding, ifølge Avisa Oslo.
Arbeidet er del av et større prosjekt som på sikt skal redusere konsekvensene av kritiske feil som jordfeil. I dag er strømforsyningen koblet slik at en jordfeil kan påvirke togtrafikken på hele stasjonen.
– Enkelt forklart, handler det om at strømforsyningen til blant annet signalanleggene, i dag er koblet slik at en jordfeil kan påvirke togtrafikken på hele stasjonen. Dette gjør også arbeidet med å lokalisere feil mer komplisert og tidkrevende, og dermed blir flere reisende rammet, sier Berge.
Stengningen vil berøre mange togpassasjerer. Helgen 17.–18. januar vil mange tog bli snudd på ulike stasjoner i randsonen rundt Oslo S, og en rekke togavganger vil bli helt eller delvis innstilt.
– Det er dessverre ikke til å unngå, sier Berge.
Han oppfordrer alle som har planlagt togreiser til hovedstaden denne helgen, om å sjekke med sitt togselskap i god tid.