Organisasjon: Væpnede bander har bortført flere enn 160 kristne fra to kirker i Nigeria
Over 160 kristne er bortført av væpnede bander fra to kirker i Nigeria, ifølge en organisasjon for kristne i landet.
Annonse
SE SISTE NYHETSVIDEO
Bortføringene skjedde søndag ved to kirker i den nordlige delen av Nigeria, opplyser politiet i delstaten Kaduna.
– Tallrike angripere blokkerte inngangen til to kirker og tvang de tilstedeværende ut i bushen, sier Joseph Hayab, som leder Christian Association of Nigeria i den nordlige delen av landet.
Han sier at gjerningsmennene først bortførte 172 mennesker, men at ni klarte å rømme, slik at det nå er 163 bortførte kristne.
Så langt har ikke politiet eller myndighetene bekreftet hvor mange som er kidnappet.
Afrika sør for Sahara er den dødeligste regionen for kristne i verden, og Nigeria alene står for over 70 prosent av de dokumenterte drapene på kristne, ifølge en rapport fra organisasjonen Open Doors International.