Nye søk i Balsfjord etter mann som antas å ha omkommet
Politiet skal gjennomføre nye søk etter en mann i 50-årene som ble meldt savnet etter en båtvelt i Troms tidligere i september. Han antas å være omkommet.
Mannen ble meldt savnet etter at en båt kantret 7. september. Det ble satt i gang en stor redningsaksjon der mer enn 60 personer lette, sammen med redningshelikopter, drone og redningsskøyte, men letingen ble avsluttet 8. september.
– Politiet vil gjøre søk i strandsonen i Balsfjord, og ønsker minst mulig aktivitet i området som kan forstyrre søk med hund, skriver Troms politidistrikt i en pressemelding. Letingen skal skje lørdag og søndag.
Mannen har lokal tilhørighet. Politiet planlegger søk både i overflate, på bunn og i strandsonen. Det blir restriksjoner i luftrommet i området mens letingen pågår.
– På nåværende tidspunkt er hovedhypotesen at vedkommende ikke er utsatt for en straffbar handling, samtidig som saken fortsatt etterforskes bredt, skriver politiet.