Ny ungdom siktet i drapsforbundssaken i Stavanger
Kripos mener en 16-åring fra Stavanger var involvert i forberedelsene til et knivangrep mot sønnen til en sentral politileder i Sørvest politidistrikt.
– Den siktede er en 16 år gammel gutt, og har tidligere hatt status som vitne. Utover det ønsker vi ikke på nåværende tidspunkt å si noe mer om hans rolle i saken, sier politiadvokat John Ivar Johansen ved Kripos til Aftenbladet.
Fra før er åtte ungdommer eller unge menn fra Stavanger siktet for å ha inngått drapsforbund i Stavanger, England og Sverige. 16-åringen som nå ble siktet, er kun knyttet til det antatte angrepet på politilederens sønn, skriver Aftenposten.
Saken ble først kjent 13. mars, da en 17 år gammel gutt ble pågrepet for å ha planlagt et drap på sønnen til en politibetjent i Stavanger.
Ifølge Kripos vil etterforskningen av drapsforbund-saken pågå i flere måneder framover.
– Vi har mål om at saken skal være ferdig etterforsket tidlig kommende vinter, sier politiadvokat Johansen ved Kripos.
juleideer fra kreative ideer