NRK-veteran ved godt mot etter at han fikk illebefinnende på TV 2-sending

TV 2 avbrøt fredag en direktesending da Christian Borch (81) fikk et illebefinnende på direkten. Senere fredag opplyser han til kanalen at han er ved godt mot.

Publisert Sist oppdatert

Borch satt i panelet til Nyhetskompaniet på TV 2 sammen med Sveinung Rotevatn og Kornelia Minsaas. Mot slutten av sendingen, like over klokken 18, fikk Borch et illebefinnende.

Programleder Rune Kjos avbrøt programmet, og ambulanse ble tilkalt.

– Vi tilkalte umiddelbart helsehjelp og kontaktet pårørende. Utover det har jeg ikke noen ytterligere kommentarer på dette tidspunktet. Vi har avpublisert sendingen på TV 2 Play, av hensyn til vedkommende, sa pressesjef Jan-Petter Dahl i TV 2 like etter hendelsen.

Borch ble brakt til sykehus for behandling, og rundt klokken 23.20 delte han gode nyheter med Dagbladet:

– Alle prøvene er helt fine, og jeg blir etter alle solemerker skrevet ut i morgen, skriver han i en melding til avisen.

NRK-profilen har jobbet som journalist, programleder og sakprosaforfatter. I mer enn 20 år var han utenriksreporter og kommentator, før han ble anker i NRK Dagsrevyen.

Han gikk av som pensjonist i 2014.