Norge
Kommunen vil be om at Palestina-telt ved Stortinget fjernes
I forrige uke fjernet politiet propalestinske aksjonister som teltet utenfor Stortinget. Nå er teltet tilbake i Spikersuppa. Men det får neppe stå lenge.
Bymiljøetaten i Oslo opplyser at det ikke er søkt om tillatelse til å sette opp telt i Spikersuppa.
– Det er ikke søkt om tillatelse. Vi kommer nå til å ta en prat med dem og opplyse dem om det og be pent om at de fjerner teltet, skriver pressekontakten i bymiljøetaten til NTB i en epost.
Propalestinske aksjonister teltet på Eidsvolds plass i Oslo i åtte uker, før de i forrige uke ble fjernet av politiet. Denne uken ble teltet satt opp ved Spikersuppa.
– Det er viktig for oss å stå i nærheten av Stortinget, slik at de som tar beslutninger, ser at vi mener Norge kan gjøre mer, sier Rami Samandar, en av de ansvarlige for teltet, til Klassekampen.
Da teltet ble fjernet torsdag i forrige uke, sa operasjonsleder Guro Sandnes i Oslo politidistrikt til VG at aksjonistenes tilstedeværelse «kunne begrense eller få andre til å avstå fra å markere seg eller ytre seg på samme plass».
juleideer fra kreative ideer