Norge
Nattens viktigste nyheter
Dette er de viktigste nyhetene fra natt til lørdag 1. mars.
Rubio krever unnskyldning fra Zelenskyj etter Trump-krangel
USAs utenriksminister Marco Rubio mener Ukrainas president Volodymyr Zelenskyj bør beklage etter et mislykket møte med Donald Trump og visepresident J.D. Vance i Det hvite hus.
Møtet endte i munnhoggeri der Trump og Vance skjelte ut den ukrainske presidenten. Zelenskyj ble deretter bedt om å forlate Det hvite hus.
En planlagt mineralavtale mellom landene ble ikke signert, og en tjenesteperson i Det hvite hus sier til Reuters at Trump ikke interessert i å gjenoppta forhandlingene med Zelenskyj.
Tenåring ranet og slått i Fredrikstad
En mindreårig gutt ble ranet og slått i ansiktet ved Lisleby i Fredrikstad fredag kveld rundt klokken 22. En av de fire gjerningspersonene var bevæpnet med machete, ifølge politiet.
Offeret, som fikk skader i ansiktet, ble fratatt AirPods, jakke og penger. Han har oppsøkt legevakt sammen med pårørende. Politiet leter etter fire gjerningsmenn.
Kvinne pågrepet etter mulig knivstikking i Oslo sentrum
En person ble skadet i en voldshendelse i Oslo sentrum natt til lørdag. Politiet har pågrepet en mistenkt kvinne i 20-årene. En kniv er beslaglagt.
Flere patruljer rykket ut til stedet. Den skadede personen var ved bevissthet da politiet ankom stedet og ble senere kjørt til sykehus.
Politiet jobber nå med å avklare hendelsesforløpet og foranledningen til voldshendelsen.
Telia og TV 2 fortsetter forhandlinger etter midnatt
Forhandlingene mellom Telia og TV 2 om en ny avtale fortsetter på overtid etter at fristen utløp ved midnatt. 457.000 Telia-kunder risikerer å miste tilgangen til TV 2s kanaler og strømmetjenesten Play.
Inntil videre vil Telias TV-kunder fortsatt ha tilgang til TV 2s tjenester, bekrefter informasjonssjef Daniel Barhom i Telia.
Droneangrep mot Odesa og Kharkiv
En person mistet livet og en annen ble såret i et russisk droneangrep mot Odesa-regionen natt til lørdag. Flyalarmen gikk over store deler av det østlige Ukraina, inkludert hovedstaden Kyiv.
I Kharkiv utløste droneangrep en brann ved et sykehus, og flere boligbygg ble skadet, opplyser ordfører Ihor Terekhov. Det er foreløpig uklart om noen ble skadet eller drept i angrepene mot Ukrainas nest største by.
juleideer fra kreative ideer