Narges Mohammadi innlagt på sykehus etter arresten
Den iranske nobelprisvinneren Narges Mohammadi ble innlagt på sykehus to ganger etter at hun ble arrestert i forrige uke, sier familien hennes.
Annonse
Siste
-
Listhaug gratulerer Søreide med partiledervervet
-
Zelenskyj: Samtlige kraftverk i Ukraina har blitt angrepet av Russland
-
Støre gratulerer Søreide: Ser fram til debatt og samarbeid
-
Norge inngår forsvarsavtale med Tyskland: – Den største Norge har inngått til nå
-
Kraftig snøfokk ventet i fjellet i Sør-Norge og på Sørvestlandet
Familien sier i sosiale medier at de snakket kort med henne på telefon, og at hun fortalte at hun var blitt slått gjentatte ganger etter pågripelsen i Mashhad, og at hun derfor ble kjørt til legevakten av sikkerhetsstyrkene.
Mohammadi ble arrestert fredag mens hun var til stede ved en minnestund for den avdøde menneskerettighetsadvokaten Khosrow Alikordi. Bilder som er delt av hennes støttespillere, viser henne mens hun taler, kort før hun ble pågrepet.
Mohammadi ble tildelt Nobels fredspris i 2023 for sin mangeårige kamp for menneskerettigheter og kvinnerettigheter i Iran. Hun er blitt arrestert en rekke ganger og er tidligere løslatt av medisinske årsaker.