Norge

– Nå starter veien tilbake til livet

Bjørn Einar Romøren (38) er ferdig med cellegiftbehandling.

Bjørn Einar Romøren og kona Martine Rensøy Romøren da kong Harald og dronning Sonja inviterte til gallamiddag for Slovenias president Borut Pahor.
Publisert Sist oppdatert

– Tror ikke det har gått opp for meg, skriver tidligere skihopper Bjørn Einar Romøren på Instagram.

I fjor valgte Romøren å være åpen om at han hadde fått påvist den sjeldne kreftformen Ewings sarkom. Gjennom 2019 har 38-åringen mottatt en 40 uker lang behandling med cellegift.

Fredag kom gladnyheten om at Romøren nå har avsluttet behandlingen.

– Tusen takk

I et følelsesladd innlegg på Instagram takker han kona Martine Remsøy Romøren, som i fjor fødte datteren Fiona mens han gikk gjennom den knalltøffe kreftbehandling.

– Tenker mest på Martine som har vært så sterk for meg, skriver han.

38-åringen takker samtidig de ansatte på Radiumhospitalet for behandlingen og støtten fra hoppmiljøet.

– Tusen takk! Nå starter veien tilbake til livet, skriver han.

Se dette innlegget på InstagramCellegift ✅ Tror ikke d helt har gått opp for meg, og tenker mest på @martineromoeren som har vært så sterk for meg❤️ Familien min og alle venner (gamle og nye), de fantastiske menneskene som jobber på Radium og ikke minst all støtte jeg har fått fra hoppfamilien og personer jeg ikke kjenner fra inn og utland! Tusen takk! Nå starter veien tilbake til livet!Et innlegg delt avBjørn Einar Romøren(@romoeren)Jan. 23, 2020 kl. 11:48 PST

La opp i 2014

Årlig oppdages fem til ti nye tilfeller av Eings sarkom i Norge. De som diagnostiseres, er vanligvis mellom 5 og 25 år.

Romøren la opp som hopper i 2014.

I 2005 satte Romøren ny verdensrekord i skiflyging da han hoppet 239 meter i Slovenia, en rekord som sto seg til 2011.