Norge
Mulig voldshendelse i Oslo – politiet ber vitner melde seg
Politiet ønsker å komme i kontakt med folk som kan ha vært vitne til en mulig voldshendelse ved Furuset i Oslo tirsdag ettermiddag.
Annonse
Hendelsen skal ha skjedd mellom 15.30 og 17.00. Den fornærmede, som er en mann i 40-årene, har nedsatt funksjonsevne. Han var iført mørke klær, en mørk lue og gikk med en grønn pose.
– Politiet ser alvorlig på at fornærmede kan ha vært utsatt for vold og håper at vitner melder seg til politiet, sier politiadvokat Caroline Gunvaldsen Lieungh i en pressemelding.
Politiet ber om at folk som kan ha relevante opplysninger eller bilder og videoopptak fra hendelsen, melder seg til politiet.
Politiet etterforsker saken som grov kroppskrenkelse. Én av hypotesene er at den fornærmede kan ha blitt utsatt for en ulykke.