Minst seks personer trampet i hjel i indisk tempel
Minst seks mennesker ble trampet i hjel i trengselen i et hindutempel i den indiske byen Haridwar søndag, melder nyhetsbyrået Ani.
Annonse
Siste
-
Kilder til AFP: Ukraina har sendt oppdatert fredsplan til USA
-
Syklist påkjørt av bil i Tønsberg – framstår alvorlig, sier politiet
-
Aleesami revansjerte tabbe – 1-1 til pause for sykdomsrammet Bodø/Glimt
-
Hamas-topp: Åpen for fredsbevarende styrke langs Gazas grense til Israel
-
Stor oljelekkasje i delstaten utenfor Berlin
Tempelet, som er tilegnet gudinnen Mansa Devi, er et viktig pilegrimsmål i delstaten Uttarakhand nord i India.
Minst 25 personer er meldt skadet. De er fraktet til et lokalt sykehus, ifølge Ani.
Politi og andre redningsmannskaper er på stedet og er engasjert i hjelpe- og redningsoperasjoner, opplyser lokale myndigheter.
Det er fortsatt uklart hva som forårsaket trengselen, men mange mennesker skal ha vært i tempelet for å feire en religiøs festival.
India har en lang historie med fatale trengselsulykker. Minst 30 mennesker døde på Maha Kumbh Hindu-festivalen i januar da titalls millioner samlet seg for å bade i hellig vann. I juni døde minst elleve mennesker da det brøt ut kaos utenfor en cricketstadion i Bengaluru.
(©NTB)