Norge

Melding om «alvorlig hendelse» i Nes kommune på Romerike

Nødetatene er i Skogbygda i Nes kommune på Romerike etter melding om det som omtales som en «alvorlig hendelse».

Ifølge lokalavisa står en luftambulanse parkert på et jorde. Det skal være flere ambulanser, brannbiler og politi på stedet, melder Raumnes.

Politiets innsatsleder på stedet vil møte pressen klokka 13.45 på Holsvegen i Nes, opplyser operasjonsleder Joakim Ormaasen i Øst politidistrikt varsler til NTB.

Ifølge avisa Raumnes fikk politiet melding om hendelsen klokka 11.16 tirsdag.

– Politiet er på stedet med flere enheter sammen med nødetatene. Vi kommer tilbake med mer info når vi har oversikt på stedet, sier operasjonsleder Joakim Ormaasen.

Ifølge avisa står en luftambulanse parkert på et jorde, mens et politihelikopter er i lufta. Raumnes skriver også at det er fire ambulanser, brannbiler og politi på stedet.

Operasjonslederen opplyser at politiet har kontroll på stedet, og at folk i området ikke trenger å være bekymret. Samtidig ber han folk om å ikke gå inn i området, slik at nødetatene får jobbe uforstyrret.

Saken oppdateres