Verden
Melania Trump uteble fra Trumps familiebilde på Mar-a-Lago i Florida
Én person manglet da Donald Trump samlet familien til det tradisjonelle julebildet.

Amerikanske medier har de siste månedene skrevet om at Melania Trump har glimret med sitt fravær når ektemannen har reist rundt i USA for å samle støtte til sitt presidentkanidatur.

Da Trump-klanen var samlet til juleselskap på feriestedet Mar-a-Lago i Florida, var Melania igjen fraværende. Det ga ny næring til spekulasjonene om ekteskapet til USAs tidligere president.
«Folk elsker henne»
Fox News var imidlertid raskt ute med å forklare hvorfor Trumps ektefelle uteble.
– Det burde ikke være noen overraskelse at hun tilbrakte denne julen sammen med sin syke mor, sier en kilde til TV-kanalen.
I en video, som ble lagt ut på X, ønsket Trump sin svigermor rask bedring. I tillegg hyllet han sin kone:
«Melania, flott førstedame, så populær, folk elsker henne. Hun sender sin kjærlighet til alle».
Video: Trump: – «Hitler sa det»
Skal ha inngått ny avtale
Den tidligere presidentfruen har nærmest forsvunnet fra offentligheten etter at Trump forlot Det hvite hus i januar 2020. Hun har stort sett holdt seg unna ektemannens mange opptredener i det amerikanske rettsvesenet og på hans mange kampanjemøter, skriver Business Insider.
Ifølge The Independent skal Donald Trump og hans familie være så sikre på at han vil bli president igjen, at innsidere ved Mar-a-Lago opplyser at han har inngått en avtale med Melania om å trappe opp hennes diplomatiske opptredener i 2024. Om hun følger avtalen, gjenstår å se.