Verden

Massivt tordenvær i Frankrike etter hetebølge

To personer er omkommet, og 53.000 husstander er uten strøm fredag etter at kraftig tordenvær rammet Frankrike.

Publisert

I Saint-Victurnien i Frankrike omkom en kvinne etter at et tre falt over henne torsdag kveld. I kommunen Dolomieu øst i landet ble en mann funnet brent til døde etter at et verksted tok fyr etter å ha blitt truffet av lynet, ifølge AFP.

Kraftig tordenvær traff Frankrike i løpet av natten etter en langvarig hetebølge. Ifølge strømnettselskapet Enedis sto 53.000 husstander uten strøm fredag.

Også i Tyskland meldte brannvesenet i byen Karlsruhe om mer enn 250 utrykninger i løpet av kvelden og natten relatert til tordenværet. Én person er også meldt omkommet etter at et tre veltet og traff vedkommende.