Norge
Mann siktet etter frontulykke på Romerike
En mann i 20-årene er siktet etter frontulykken på E16 ved Vormsund i Nes torsdag kveld. To personer ble fløyet til Ullevål med kritiske skader.
Politiet opplyser natt til fredag de har dannet seg et bilde av hendelsesforløpet etter den alvorlige ulykken torsdag.
– En mann i 20-årene fra Romerike har status som siktet. Førerkort tatt i beslag, opplyser operasjonsleder Henrik Larsen i Øst politidistrikt.
Åtte personer var involvert i kollisjonen på E16 ved Vormsund i Nes torsdag kveld. To av dem ble fløyet til Ullevål sykehus med kritiske skader, skriver Romerikes Blad.
– De øvrige er fraktet til Ahus eller Kongsvinger sykehus. De er betegnet som lettere til alvorlig skadet, sa politiets innsatsleder Håkon Berg til avisen etter ulykken.
Veien ble stengt i begge retninger etter ulykken, men åpnet for normal trafikk igjen like etter klokken 4 natt til fredag.