Norge
Mann siktet etter brann i Øygarden
Natt til torsdag rykket politiet ut til to branner i Øygarden. Nå er en mann i 30-årene siktet for å fremkalle fare for allmennheten.
Etter den andre brannen fikk politiet opplysninger om en person som skal ha vært i nærheten. Personen skal ha hatt en hvit maske foran ansiktet, opplyste innsatsleder Frode Selven til Bergens Tidende.
En mann i 30-årene ble pågrepet en stund etterpå.
Han er siktet for fremkalling av fare for allmennheten, skriver politioverbetjent Per Magnus Vabø i Vest politidistrikt i en pressemelding.
Pågripelsen ble gjennomført på bakgrunn av flere opplysninger politiet mottok og undersøkelser i saken.
Mannen vil bli avhørt i løpet av kvelden. Han har ikke tatt stilling til siktelsen.
Politiet vil fortsette etterforskningen på stedet og vil derfor holde vakt der.
Politiet ber om tips fra publikum som har vært i området Møvika i tidsrommet 21-01.30 natt til torsdag. De ber også om at folk som har brukt dashbordkamera i området, lagrer opptaket og tar kontakt med politiet.