Mann pågrepet etter at kvinne falt fra altan i Bergen – siktet for frihetsberøvelse
En mann er siktet for frihetsberøvelse etter at en kvinne falt ned fra altanen til en leilighet i Sædalen i Bergen natt til tirsdag. Hun er hardt skadet.
Siste
-
Åtte muslimske land fordømmer Israels nye tiltak på Vestbredden
-
Politiet mener Oslo-mann som har vært savnet siden 2024, ble drept – ber om tips
-
Sveriges regjering vil skjerpe kravene for å bli svensk
-
Støre avklarer: Ap vil ha en stortingsoppnevnt granskingskommisjon av Epstein-koblinger
-
Taylor Swift inspirert til musikkvideo da hun var med i talkshow: – Ideen krasjlandet i hodet mitt
Politiet fikk melding om hendelsen klokken 1.37. Både politi, brannvesen og ambulanse rykket ut.
Mannen, som er i 60-årene, oppholdt seg i samme leilighet som altanen tilhører, ifølge politiet. Han ble pågrepet på grunn av uklare omstendigheter rundt fallet.
– Han er foreløpig siktet for frihetsberøvelse, sa politiadvokat Jan Christian Alvheim i Vest politidistrikt til NTB tirsdag morgen.
Kvinnen ble kjørt til sykehus for undersøkelser og behandling.
– Hun skal ha falt mellom fem og sju meter ned fra altanen, men ble beskrevet som våken og bevisst da hun ble kjørt til sykehuset, sier operasjonsleder Bjarte Rebnord til Bergensavisen.
Politiadvokat Silje Åsnes bekrefter overfor avisen at kvinnen er hardt skadet.
Den pågrepne mannen ble kjørt til undersøkelser hos helsevesenet og senere satt i varetekt. Han er tidligere kjent for politiet. Politiet mener at det er fare for bevisforspillelse, og han blir fremstilt for varetektsfengsling onsdag.
I boligen ble det under hendelsen utløst en brannalarm og sprinkleranlegg med påfølgende vannskader i leiligheten.
– Det var mye vann. To leiligheter er berørt og er ikke beboelige, opplyser vaktleder Stian Kvam ved 110-sentralen til BA.