Norge

Mann med førerkort tatt i promillekontroll – hevdet han ikke hadde førerkort

En mann i 20-årene som ble stanset i en promillekontroll på Løken i Aurskog-Høland tirsdag kveld, hevdet at han ikke hadde førerkort. Men det hadde han.

Publisert

Mannen forsøkte først å stikke av fra politiet, men ga seg raskt da blålysene ble slått på, opplyser politiet til NTB.

Da patruljen fikk stanset bilen og ba mannen blåse i alkometeret, ga det utslag over lovlig verdi. I tillegg kjørte han en bil som ikke var registrert.

– Han opplyste først til oss at han ikke hadde førerkort. Men registersøk avdekket at det hadde han. Dette ble beslaglagt, sier operasjonsleder Gisle Sveen i Øst politidistrikt.

Sveen sier at han ikke kjenner motivet for å gi feil opplysninger om førerkortet.

– Dette ville uansett blitt avslørt ved opprettelse av en anmeldelse for kjøring uten førerkort, sier han til NTB.