Norge

Mann fortsatt savnet etter badetur i innsjø i Sør-Trøndelag – letingen fortsetter

Leteaksjonen i Trøndelag fortsetter søndag morgen. En mann er savnet etter en badetur i Øyangsvatnet i Orkland kommune i Trøndelag natt til søndag.

Publisert Sist oppdatert

Politi og nødetater fikk melding om den savnede mannen klokken 3.41.

– Det var en slektning som meldte fra etter at vedkommende ikke kom tilbake. Jeg vet ikke hvor lenge han hadde vært savnet da vi fikk meldingen, forteller operasjonsleder Øystein Sagen i Trøndelag politidistrikt til NTB.

Et redningshelikopter med dykkere om bord ble sendt til stedet.

– Det er tett tåke, så helikopteret kunne ikke fly helt inn. Nå sendes dykkerne til stedet i båt, forteller operasjonslederen.

I 7-tiden opplyser politiet at det ikke er gjort noen funn i saken, men at de fortsetter søket. Ifølge politiet er det tett tåke over vannet som gjør søksforholdene vanskelig, skriver politiet i politiloggen.