Mann dømt for grooming av mindreårig – hadde med kondom og glidemiddel
En mann fra Vestland er dømt til fengsel for å ha avtalt et møte med en mindreårig med seksuell omgang som mål. Mannen var også selv fornærmet i samme hendelse.
Siste
-
Aleesami revansjerte tabbe – 1-1 til pause for sykdomsrammet Bodø/Glimt
-
Hamas-topp: Åpen for fredsbevarende styrke langs Gazas grense til Israel
-
Stor oljelekkasje i delstaten utenfor Berlin
-
Die Welt: – Trump har rett
-
Machado på vei i fly til Norge – skal hilse fra Grand Hotel i natt, ifølge datteren
Rettssaken gikk i Sogn og Fjordane tingrett tidligere i juli, og mandag kom dommen. Mannen er dømt til seks måneders fengsel, hvorav 60 dager betinget med prøvetid på to år, skriver NRK.
Hendelsen fant sted i juni i fjor. Mannen i 50-årene trodde han skulle møte en 15-åring i et skogholt i Indre Sogn. I stedet ble han angrepet av fem ungdommer som knivstakk ham og filmet hendelsen. Han måtte selv ringe etter hjelp.
Da rettssaken startet, nektet mannen straffskyld for å ha vært ute etter å ha sex med 15-åringen, skriver NRK.
Mannen hadde med seg kondom og glidemiddel, men under rettssaken forklarte han at planen var å drikke alkohol og snakke med gutten. Det ble han ikke trodd på av retten.
Mannen erkjente derimot å ha hatt 65 videoer og 76 bilder som viser overgrep mot barn. Noen av disse delte han videre med andre.
– Vi skal bruke tiden godt nå til å vurdere dommen, og om vi skal anke eller om den skal bli stående, sier mannens forsvarer, advokat Rolf Knudsen, til kanalen.
I juni ble fire av ungdommene dømt for å ha angrepet og knivstukket mannen. Én av dem har anket dommen.
juleideer fra kreative ideer