Norge

Lørenskog-saken: – Vi ønsker ikke å gå i detaljer på dette

Politiet holder kortene tett til brystet.

Det er nå over fem og et halvt år siden Anne-Elisabeth Hagen forsvant.
Publisert Sist oppdatert

Anne-Elisabeth Hagen forsvant fra sitt hjem i Sloraveien i Lørenskog 31. oktober 2018. Siden den gang har politiet jobbet for å finne ut av hva som skjedde med da 68 år gamle Hagen.

På spørsmål om det er noen spesielle spor politiet kommer til å følge utover høsten svarer påtaleansvarlig Guro Holm Hansen i Øst politidistrikt at etterforskningen vil fortsette, men at politiet ikke kan uttale seg om detaljer knyttet til dette.

– Det vi kan si, er at vi blant annet har fokus på å ettergå det etterforskningsmaterialet som ligger i saken for å se om det er forhold som er oversett eller som gir ny mening ut ifra det informasjonsbildet vi nå besitter, sier Hom Hansen til ABC Nyheter.

I desember i fjor sa statsadvokat Kari Hangeland Buvik i et dokument at det fortsatt var klar sannsynlighetsovervekt for at Anne-Elisabeth ble drept.

Se video: Kommer i 225 km/t

– Ikke naturlig å kommentere

I juni sa Holm Hansen til VG at politiet ikke kunne utelukke nye pågripelser i det som har utviklet seg til en av de mest kjente norske krimsakene gjennom tidene.

– Er politiet nærmere nye pågripelser eller ikke?

– Dette er det ikke naturlig å kommentere i media.

I samme sak opplyste politiet at rundt ti personer var dedikert til saken.

– Antallet er det samme.

Venter på påtaleavgjørelse

Anne-Elisabeths ektemann Tom Hagen er siktet for drap eller medvirkning til drap i saken, men nekter straffskyld.

Politiet har avsluttet etterforskningen mot ham og sendt saken til Oslo statsadvokatembeter for påtaleavgjørelse.