Norge
Listhaug invitert til Debatten-duell etter Støre-solo forrige uke
Sylvi Listhaug og Jonas Gahr Støre er begge invitert til kveldens Debatten-sending. Det skjer etter at sist ukes sending fikk kritikk av blant andre Frp-sjefen.
Det skriver Dagbladet.
NRK fikk nesten 100 klager etter at statsminister Jonas Gahr Støre forrige uke fikk Debatten-studioet nærmest for seg selv, uten politiske motvekter.
Blant annet møtte dette motstand fra Frps partileder Sylvi Listhaug.
– NRK svikter sitt journalistiske oppdrag når de ikke følger opp med spørsmål på påstander som er direkte feil, skrev Listhaug i et innlegg på Facebook.
Nå bekrefter programleder Espen Aas at Listhaug og Støre skal møtes i kveldens sending av «Debatten».
– Ideen kom fra en klage fra Sylvi selv, sier Aas til Dagbladet.
– Vi tenkte at dette er for gøy for å ikke få til, så da slang vi av gårde en forespørsel til Statsministerens kontor, sier han til avisen.
Han er ikke overrasket over klagestormen etter torsdagens program og regner med å få mist like mye kjeft etter kveldens program.