Lavrov ankom Alaska i sovjettrøye
Russlands utenriksminister Sergej Lavrov har ankommet Alaska i forkant av kveldens høyprofilerte toppmøte. Klesvalget vekker reaksjoner.
Annonse
Siste
-
Ny fornærmet i Høiby-saken forklarte seg: Filmet mens jeg lå som et slakt
-
Frankrike: Retailleau vil stille til presidentvalg for Republikanerne
-
Kontrollkomiteen har vedtatt åpne høringer i Epstein-granskningene
-
Bratwurst-pølser fra Jacobs Utvalgte tilbakekalles
-
Dommer har satt rettsdato for Trumps milliardsøksmål mot BBC
I en video publisert blant annet av belarusiske Nexta, kan man se den russiske utenriksministeren Sergej Lavrov, som vanligvis er å se i dress, stige ut av en bil iført olabukser og en hvit genser med teksten CCCP. Det er den kyrilliske forkortelsen for Sovjetunionen.
– Et interessant klesvalg, sier blant annet Sky News.
– Spesielt med tanke på hvordan den kalde krigen mellom USA og Sovjetunionen preget andre halvdel av 1900-tallet.
Møtet skal være fredag kveld klokken 21 norsk tid på militærbasen Elmendorf-Richardson, ifølge en pressemelding fra Det hvite hus. Det blir første gang de to presidentene møtes ansikt til ansikt siden Russlands invasjon av Ukraina i 2022.